Černá skříňka do auta

černá skříňka do auta přivolá pomoc v případě nehody a zaznamená důležitá data

Buildings

K čemu je dobrá černá skříňka do auta?

Poslední dobou se množí případy silničních pirátů. Někdy je v takových případech težké dokázat jak se nehoda skutečně stala. Máte strach že se stanete jejich obětí a nebudete moci dokázat nevinu? Černá skříňka do auta je řešením!

zapůjčit sledování zdarma kalkulace kontaktní formulář

Černá skříňka může i zachránit život

Další funkcí, kterou má černá skříňka do auta, je schopnost automaticky přivolat pomoc. Někdy se stane nehoda v době kdy nejezdí moc aut nebo na méně frekventované silnici. Jsou i případy nehod na frekventované silnici, kdy havarované auto není vidět. Černá skříňka ONI Sledování PLUS automaticky detekuje havárii a posílá SMS na předem nastavená telefonní čísla. Lidé, kteří tuto SMS dostanou tak vědí kde se nehoda stala a jaká byla síla nárazu. Mohou tedy i na dálku přivolat pomoc.

Jak funguje černá skříňka do auta?

Černá skříňka v sobě má zabudovaný GPS přijímač, díky kterému určuje rychlost jízdy a polohu. Kromě toho obsahuje otřesová a akcelerační čidla, jejichž pomocí detekuje nehodu a zaznamená přetížení v jednotlivých osách. Tato data zaznamená v období 15s před nárazem a 5s po nárazu. Z těchto tad je pak možné vyčíst informace, které pomohou objasnit příčiny nehody.

Co zaznamená černá skříňka?

Na následujícím obrázku se můžete podívat, co zaznamená černá skříňka. Sami se můžete přesvědčit, že zaznamená poměrně dost informací, které pomohou k objasnění nehody. Neustále zaznamenává prubih zrychlení a zpomalení ve všech osách. Pokud dojde k havárii, tak odešle data na server, který z nich vykreslí graf.

Na obrázcích vidíte havárii, ve které řidič narazil do pevné betonové zdi v rychlosti 26 km/hodinu. Rozjezd mu trval 3,5 s. Při rozjezdu přeřadil z jedničky na dvojku. Před překážkou brzdil motorem, při nárazu auto nadskočilo, mírně se vrátilo a zůstalo stát.

Zaujala Vás černá skříňka do auta?

Pokud Vás zaujala černá skříňka do auta, tak nás kontaktujte. Vypracujeme Vám nezávaznou cenovou kalkulaci. Když uvedete typ svého auta, popř. region ze kterého jste, tak Vám můžeme vytvořit konkrétnější a přesnější kalkulaci. Ideální je když máme na Vás i telefonický kontakt a můžeme Vám v případě potřeby zavolat, pro upřesnění Vašich požadavků. Můžete použít náš kontaktní formulář.

kontaktní formulář