Kurzy úsporné jízdy

naše kurzy úsporní jízdy Vám pomohou snížit náklady na palivo i servis auta

Buildings

Proč kurzy úsporné jízdy?

Na našem webu se netajíme tím, že sledování aut je jen prostředek k úsporám. Může Vám vyhodnotit, jestli řidiči jezdí úsporně, a na základě těchto dat je můžete motivovat ke změně, ale nenaučí je to jezdit úsporně. K tomu slouží kurzy úsporné jízdy. Naší výhodou je, že jeden z našich konzultantů Marek Tomíšek, který se ve volném čase věnuje úsporné jízdě, je ochoten své zkušenosti předávat dále, protože pomoci lidem ušetřit za palivo bere jako svoje poslání.

zapůjčit sledování zdarma kalkulace kontaktní formulář

Kurzy úsporné jízdy jsou zároveň kurzy bezpečné jízdy

Jelikož většina pravidel úsporné jízdy jsou zároveň pravidly bezpečné jízdy, výsledek nelze měřit pouze po finanční stránce, ale vede i k bezpečnější jízdě absolventů našich kurzů úsporné jízdy. I když i to má pozitivní finanční dopad, protože to pro Vaši firmu znamená vyšší bonusy na pojištění za bezeškodní průběh.

Z čeho se naše kurzy úsporné jízdy skládají

Naše kurzy úsporné jízdy mají dvě části. První je teoretická, při které Marek Tomíšek probírá základy úsporné jízdy a radí, jak tyto zásady převést do praxe. Některé firmy volí jen tuto část a už ta sama o sobě přináší zajímavé úspory. Jeden z účastníků pouze teoretické části řekl, že díky tomu mu klesla průměrná spotřeba o 0,5 l/100 km, což při nájezdu 30 tis. km ročně a současné ceně okolo 30 Kč za litr paliva dělá úsporu 4 500 Kč ročně. Teoretická část je základ a její cena 4 900 Kč bez DPH má i při jednom řidiči návratnost investice okolo jednoho roku.

Praktická část kurzu úsporné jízdy

Druhá část je praktická, kdy lektor jede s každým řidičem určenou trasu a sleduje jeho chování. Při druhém okruhu si vymění pozice a řídí Marek Tomíšek. Při tom vysvětluje, co a proč dělá. Následně stejný okruh projede ještě jednou školený řidič. Ideální je, když je vozidlo vybaveno palubním počítačem, protože výsledek kurzu je vidět hned. Praktická část má zpravidla větší přínos než samotná teorie, ale i kdyby ušetřila „pouze“ další půllitr na 100 kilometrů, cena 590 Kč za řidiče se vrátí za dva měsíce.

Lektor úsporné jízdy Marek Tomíšek

Náš lektor kurzů úsporné jízdy Marek Tomíšek má více než desetileté zkušenosti v tomto oboru. O úspornou jízdu se začal zajímat v roce 2004, kdy se snažil s vozem Škoda Fabia 1,4 MPI 44kW pokořit hranici 5 litrů benzínu na 100 km. Když se mu to poprvé podařilo, v roce 2005 se poprvé přihlásil na soutěž Škoda EconomyRun, ale pro velký počet přihlášených už byl „pod čarou“. Této soutěži se tak věnuje pravidelně až od roku 2006, kdy dosáhl spotřeby 4,92 l/100 km. Od roku 2009 startoval s různými vozy na naftu i benzín a neměl spotřebu vyšší než 3,6 l/100 km. Největšího úspěchu v této soutěži dosáhl v roce 2011, kdy s navigátorem Davidem Kazdou dosáhli spotřeby 2,605 l/100 km s vozem Škoda Fabia 1,6 TDI 77 kW Monte Carlo a získali tak celkové druhé místo a vítězství mezi diesely.

Dálkové úsporné jízdy i běžný provoz

Koníček Marka Tomíška jsou dálkové úsporné jízdy, při kterých v roce 2013 dojeli s Davidem Kazdou s vozem Škoda Octavia Combi 1,6 TDI 77 kW z Prahy za polární kruh na 2 nádrže. Trasu dlouhou 3 030 km ujeli se spotřebou 3,24 l/100 km. O rok později dojel s Lukášem Kubienou opět na dvě nádrže, tentokrát s vozem Škoda Octavia 1,6 TDI 81 kW GreenLine z Prahy až na 3 524 km vzdálený Nordkapp, nejsevernější bod Evropy, se spotřebou 2,94 l/100 km.

Úsporně jezdí i v běžném provozu, kde sice nedosahuje takto extrémních výsledků, ale i tak jezdí velmi úsporně. S vozem Honda Civic 2,2 i-DTEC 150 k má dlouhodobou spotřebu 4,2 l/100 km při cca 20-30 % najetých km v Praze. Posuďte sami, jestli byste byli spokojeni, kdyby takto úsporně jezdili Vaši zaměstnanci, třeba i s menším motorem běžnější kubatury 1,6 l.

Jak objednat kurz úsporné jízdy

Kurz úsporné jízdy objednávejte e-mailem na adrese kurzy-usporne-jizdy@sledovani-aut.eu. Napište, zda máte zájem pouze o přednášku nebo i o praktický výcvik a v tom případě napište počet řidičů, kteří mají výcvikem projít. Dále prosíme i o uvedení adresy, na které bude kurz probíhat. Cena za cestovné se vypočítává ze vzdálenosti místa kurzu od Prahy, a to pouze jedním směrem. Cena za kilometr je 10 Kč bez DPH. (Např. místo kurzu je Brno, vzdálenost Praha – Brno je 207 km, 207 x 10 Kč = 2 070 Kč plus DPH konečná suma za cestovné.) Po zaslání objednávky Vám ještě potvrdíme do e-mailu celkovou cenu.

kontaktní formulář